Recenzja Xiaomi Redmi Note 8

Pod koniec sierpnia zeszłego roku na rynku zadebiutował nowy model xiaomi, czyli redmi note 8. Seria ta zawsze cechowała się doskonałą jakością w połączeniu z niezwykle atrakcyjną ceną. Nic zatem dziwnego, że recenzja xiaomi redmi note 8 jest jedną z najbardziej oczekiwanych na początku tego roku. Jak to zatem jest z tym telefonem? Czy nadal Pozostaje on idealnym przedstawicielem średniej półki cenowej w rodzinie xiaomi?

Wykonanie i wygląd

Nowy Redmi posiada typową dla swojego gatunku wymiary i wagę, które wynoszą kolejno 158,3 x 75,3 x 8,4 mm i 190 g. Jest to konstrukcja szklano-metalowa, więc zapewnia dostatecznie duże zabezpieczenie, a dzięki zaokrąglonym boczkom posiada bardzo ładny i stylowy wygląd. Co bardzo ważne, telefon nie jest śliski i bardzo dobrze leży w dłoni. Sporą wadą jest jednak wystający ponad obudowę aparat, co może być niekiedy nawet nieprzyjemne podczas trzymania go dłoniach.

Specyfikacja telefonu

Każdy Xiaomi redmi note 8 opinie powinien zbierać przede wszystkim nie od strony estetyki i wyglądu, lecz za sprawą zawartej w telefonie specyfikacji sprzętowej. To w końcu ta cecha zawsze powodował, że telefony tego producenta cieszyły się tak dużą popularnością. Nie inaczej jest i w tym przypadku.
Zdecydowanie najważniejszym elementem nowego redmi jest jego wyświetlacz. Nowy model posiada go w wersji 6,3 cala, co w połączeniu z niewielką ramką obudowy stanowi aż 82% jego powierzchni. Rozdzielczość ekran to FHD+, natomiast gęstość pikseli to 409 ppi, co zapewnia bardzo komfortowe przeglądanie na nim treści. Sprzęt napędzany jest procesorem Snapdragon 665 o częstotliwości 2GHz na cztery rdzenie, a kolejne cztery 1,8GHz. Dodatkowo producent umieści tu 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej.
Tak skomponowana specyfikacja dała rezultat bardzo komfortowego i miłego w użytkowaniu telefonu. Wszystko działa w nim bez najmniejszego problemu i zacięcia.
Jeśli chodzi o aparat, to nowy redmi wyposażony jest w aż poczwórną wersję oraz pojedynczy przedni. W skład modelu poczwórnego wchodzi potężny 48M obiektyw oraz 8-megapikselowy model szerokokątny z wynoszącym aż 120 stopni polem widzenia. Następnie zaleźć można 2-megapikselowy aparat makro i na koniec 2-megapikselowy obiektyw przystosowany do rejestrowania głębi.

Redmi note 8 recenzja — podsumowanie

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy to nadal jest dobry telefon, który warto kupić? Zwarzywszy na cenę, czyli około 800 złotych, trudno jest na rynku znaleźć coś, co dorówna mu jakością wykonania, czy też możliwością sprzętowym. Powoduje to, że jest to telefon z całą pewnością warty polecenia i zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *