Jak poprawnie połączyć Xiaomi z komputerem?

Powstanie takich marek telefonów komórkowych jak xiaomi spowodowało, że właściwie każdy obecnie może pozwolić sobie na posiadanie smartfona. Producent ten oferuje swoje telefony po bardzo okazyjnych cenach, lecz z zachowaniem najwyższej jakości. Spowodowało to eksplozje jego popularności, czego efektem jest duża szansa, że nawet ci niedoświadczeni w używaniu takiego sprzętu ludzie, będą go posiadali.

Problemy z xiaomi

Co prawda trudno jest mówić o problemach związanych z tym telefonem, ponieważ w gruncie rzeczy jest on ich całkowicie pozbawiony. Chodzi jednak o sam fakt, że często osoby nieposiadające odpowiednio dużej wiedzy na temat tego sprzętu i komputerów napotykaj nieznane im do tej pory przeszkody. Nic więc dziwnego, że tak często dochodzi do sytuacji, gdy xiaomi nie łączy się z komputerem. Co jednak bardzo ciekawe, da się ten problem szybko rozwiązać, a także łatwo wytłumaczyć. Nawet tym posiadaczom, którzy nie siedzą w tematyce komputerów.

Jak podłączyć xiaomi z komputerem

Podłączenie xiaomi do komputera jest dziecinnie prostym zadaniem. Jedyne co trzeba mieć przy takim procesie, to oczywiście komputer i telefon, oraz prosty kabel USB, który z jednej strony zakończony będzie tradycyjną wtyczką a z drugiej taką, która pasuje do xiaomi. Po podłączeniu obu urządzeń komputer samodzielnie wykryje telefon, a także pobierze z sieci niezbędne do jego obsługi oprogramowanie. Zajmie to dosłownie kilka sekund, po czym telefon przejdzie w tryb ładowania.

Xiaomi jak zgrac zdjecia na komputer?

O ile wszystkie powyższe czynności każdy mniej więcej jest w stanie samodzielnie przeprowadzić, to jednak tu zaczynają się dopiero schody. Jeśli chce się uzyskać dostęp do zwartości telefonu i np. zgrać z niego zdjęcia, po wejściu w mój komputer nie widać żadnych oznak tego, że oba te urządzenia są ze sobą połączone. Telefon również nie wykazuje żadnych cech połączenia. To, co należy w takiej sytuacji zrobić, to rozwinąć na telefonie menu połączenia, na którym jak widać, domyślnie ustawiona jest opcja ładowania telefonu. W tym miejscu przestawić ją trzeba na przesłanie plików. Po takim działaniu na komputerze w sekcji mój komputer utworzy się automatycznie ikona telefonu. Po wejściu w nią i kliknięciu folder DCIM uzyskuje się dostęp do wszystkich wykonanych danym aparatem zdjęć. Teraz tylko wystarczy jedno z nich tradycyjnie przekopiować myszką i wkleić w wybrane miejsce na komputerze. Nic prostszego, jednak trzeba wiedzieć, że do tego działania niezbędne jest przestawienie telefonu z trybu ładowania na transfer plików, ponieważ bez tego skopiowanie zdjęcia nie będzie możliwe do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *