Tuning Xiaomi M365 pro – jak ulepszyć swoją hulajnogę elektryczną i czy warto?

W ostatnim czasie wiele osób ucieszyła wiadomość, że hulajnoga elektryczna Xiaomi M365 pro może być ulepszona poprzez montaż specjalnego oprogramowania, które zwiększy jej moc do 850 lub nawet 1000W. Sceptycy argumentują, że pozwoli to zwiększyć prędkość jedynie o kilka kilometrów na godzinę, jednocześnie zmniejszając zasięg. Kto jednak chciałby cieszyć się bardziej „żwawą” hulajnogą – może spróbować.

Xiaomi M365 pro tuning – kiedy jest możliwy?

Na początku warto wyjaśnić, kiedy tuning hulajnogi elektrycznej Xiaomi M365 pro w ogóle jest możliwy. Dostępne w Polsce wersje tej hulajnodze w dużej części pochodzą z Chin. W starszych wersjach modelu Xiaomi M365 początkowo montowane jedynie jeden bezpiecznik, dopiero później dodano drugi. Niestety, w przypadku wersji z pojedynczym bezpiecznikiem tuning nie jest możliwy – obciążenie będzie zbyt wysokie.

Jak sprawdzić, ile bezpieczników jest w moim modelu?

Aby sprawdzić, którą wersję posiadamy, wystarczy sprawdzić numer seryjny hulajnogi (w widoku „Basic Information” urządzenia lub na opakowaniu. Bezpiecznie modyfikować możemy jedynie wersje z numerem rozpoczynającym się od 16133…, wyprodukowane po 1. marca 2017 roku. W przypadku wątpliwości możesz po prostu zdjąć dolną obudowę podestu, wyjąć akumulator i odszukać bezpieczników na płytce z oprogramowaniem – są one bardzo małe, oznaczone symbolem „Z”.

Xiaomi M365 Modyfikacja: czy warto?

Sam proces modyfikacji jest bardzo prosty i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy ani nie łączy się z większymi kosztami. Wystarczy pobrać z Internetu specjalne oprogramowanie, które umożliwia dokonanie zmian. Aplikacja działa w systemie Android. Zaleca się, by przed dokonaniem modyfikacji naładować hulajnogę do pełna i telefon w co najmniej 60-70%. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sprzęty nagle nie rozładują się w trakcie instalacji. Przy pomocy aplikacji zainstaluj nowe oprogramowanie kontrolera (DRV – 130), sterownika BMS (BMS – 107) i wgraj nowe CFV zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Modyfikacja M365 nie jest trudna, ale zastanów się dobrze, zanim wykonasz ten krok. Dzięki tuningowi Twoja hulajnoga zwiększy prędkość, jednak nie będą to wielkie różnice – około 5-7 km/h. Z drugiej strony musisz liczyć się z nieco mniejszym zasięgiem. Pamiętaj, że decydując się na modyfikację hulajnogi zawsze utracisz prawo do naprawy sprzętu w ramach gwarancji. Aplikacja umożliwiająca dokonanie tuningu jest oficjalnym oprogramowaniem producenta – dlatego też w przypadku ewentualnych błędów czy szkód odpowiedzialność spada na Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *