Uchwyty samochodowe do telefonów – który wybrać?

uchwyt samochodowy smartfon
Poradnik

Uchwyty magnetyczne do telefonów komórkowych są coraz chętniej wybieranymi akcesoriami większości użytkowników aut. Ich nowoczesny, atrakcyjny wygląd i niezaprzeczalna wygoda użytkowania czynią z uchwytu magnetycznego – akcesorium idealne. Możliwość pełnego obrotu telefonu przymocowanym do uchwytu sprawia, że jest on jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu i gwarantuje idealne dopasowanie do użytkownika. Mocne magnesy pozwalają na solidne utrzymanie telefonu w wybranym miejscu w samochodzie. Ten typ produktu gwarantuje bezpieczeństwo każdego kierowcy ponieważ nie musi skupiać się on na obsłudze smartfona podczas jazdy.

Zalety uchwytów magnetycznych

magnetyczny uchwyt samochodowyJednym z najczęstszych pytań jest to, czy magnetyczny uchwyt samochodowy może mieć wpływ na zakłócenie pracy smartfona. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ wewnętrzne elementy telefonu wykonane są z materiałów niemagnetycznych, dlatego też magnes nie może zakłócać ich pracy. Dodatkowo, warto podkreślić, że telefony nie posiadają HDD (dysków twardych), które wykorzystują pole magnetyczne do przechowywania informacji. Wręcz przeciwnie prawie wszystkie mobilne urządzenia (z wyjątkiem iPoda Classic) posiadają chipy, które są typem pamięci flash i ich praca nie może zostać przerwana przez negatywny wpływ działania magnesu. Niektóre modele telefonów używają właściwości magnesu do włączania i wyłączania funkcji telefonu, na przykład ekranu Samsunga lub iPada. Magnes w uchwycie samochodowym nie wpłynie jednak na taką funkcjonalność.
Magnetyczny uchwyt nie stanowi także żadnego zagrożenia dla działania ekranu telefonu. Kolejnym pytaniem, które często budzi obawy w przypadku magnetycznych uchwytów samochodowych, jest to, czy ten rodzaj akcesoriów zaburza pracę GPS i dokładność lokalizacji. GPS wykorzystuje satelity do określenia współrzędnych i zna kierunek ruchu. Ponieważ moduł GPS nie jest uzależniony od pól magnetycznych, jego prace nie mogą być zakłócane przez zewnętrzną siłę magnetyczną. Telefony mają zwykle baterie litowo-jonowe. Ładowanie i rozładowywanie jest wynikiem reakcji chemicznej, podczas gdy materiały używane do wykonania obudowy telefonu są niemagnetyczne. W rezultacie, bateria w telefonie pozostaje nienaruszona.

Idealny uchwyt samochodowy to …

Jak widać korzystanie z uchwytów magnetycznych jest nie tylko wygodne jak i bezpieczne. Charakterystyczną cechą jaką wyróżnia ten rodzaj uchwytów od innych – większych i plastikowych, jest nowoczesny i dyskretny design i mała waga produktu. Niesłuchaną zaletą tego rozwiązania jest szybkość i łatwość instalacji uchwytu i połączenia go ze smartfonem. Uchwyt magnetyczny może być bez trudu podłączony do dowolnie wybranego urządzenia – chociaż producenci przewidują dopasowanie tego akcesorium do konkretnych modeli telefonów – mogą odbiegać od siebie wielkością. Zapewne każdy kto chociaż raz skorzysta z takiego rozwiązania nie będzie sobie wyobrażał powrotu do standardowego uchwytu samochodowego. Przystępna cena uchwytów magnetycznych – nawet tych z wyższej półki jest kolejnym atutem uchwytów magnetycznych.